דן ריזינגר. מפגש אבן דרך בקריירה שלי..

אתמול, 26 בנובמבר, הלך לעולמו המעצב והיוצר הרב־תחומי דן ריזינגר. ריזינגר, חתן פרס ישראל לעיצוב, היה בכיר המעצבים הגרפיים שחי ופעל בישראל. הוא פרץ את הדרך בעבור מעצבים ישראלים רבים שבאו אחריו, ונחשב לנושא הדגל של העיצוב הגרפי הישראלי בעולם.
בסמסטר האחרון של הלימודים הייתי צריכה לכתוב עבודת תזה וליצור ממנה עבודה חזותית. לקח לי המון זמן להגיע לנושא שמענין אותי ובא לי להתמקד בו סמסטר שלם - ובסוף זה הגיע - והחלטתי לכתוב על הקשר בין השואה של היהודים לעיצוב הגרפי בישראל - דרך הקריירה של דן ריזיניגר.

מכירים אותו? אחראי על המיתוג של גדולי המותגים שבמשק מאז הקמת מדינת ישראל.

בחזרה לסיפור שלי.... בלימודים היה לי מורה יהודי בשם מייקל, שזה גם אותו זה מאוד עניין, ולמרבה ההפתעה - הוא לגמריי זרם איתי. התחלנו ביחד מסע סופר מרתק - בעוד אני קוראת מלא חומרים וחוקרת כמו שאני אוהבת -- ומחברת ויזואלים מוכרים ופחות מוכרים שלו.

באחת הפגישות עם מייקל הוא הציע שאני אנסה ליצור עם ריזינגר קשר אם הוא עדיין חי. מודה שזה לא עבר לי בקלות, ולא ממש הייתי בטוחה אם זה זה הצעד הנכון. אבל, שלחתי אימייל (מאוד מהסס) ששואל אם זה אפשרי שניפגש כי אני מגיעה לארץ ואני סטודנטית בניו יורק - והוא ישר לי אמר לי תתקשרי ונקבע. מודה תפס אותי ממש לא מוכנה. אבל טילפנתי וקבענו. הוא ביקש שאביא איתי כמה עבודות שלי. שוק. זה היה כבר הרבה מעבר למה שציפיתי.

אחרי שבועיים הגעתי אליו לסטודיו מול הים ברחוב הירקון. בסטודיו שלו, התהלכתי כמו במוזיאון הכי צבעוני ומעניין שהגעתי אליו בחיים. לכל דבר שם היה חלק מההיסטוריה שלנו. שרטוטים, תיכנונים ועיצובים שיצר במהלך השנים. דן ישב איתי כמה שעות טובות - בהם דיברנו על המון דברים, על עיצוב, על ניו יורק, על המסחריות של העיצוב בשנים האחרונות וגם קצת על הזילות.

אני זוכרת את השיחה הזו כל כך טוב, היא נשארה כמו חותמת בתהליך דיוק שלי עם עצמי. מסתכלת אחורה ושמחה על הצעד הזה ועל ההזדמנות הנפלאה הזו שלי להכיר מקרוב דמות שכזו. באיזשהוא שלב הוא אמר לי שממש רואים שאני מתרגשת ושאל למה - אמרתי לו שהגעתי לטופ של העיצוב הגרפי הישראלי מבחינתי. ואני לא יכולה לתאר במילים את כל מה שאני שואבת ממנו כמעצב ויוצר. בהחלט התרגשתי ממש.

בסוגריים משתפת לכם שאת הכרטיס ביקור שהוא הביא לי - אני עדיין שומרת בארנק כזכרון שמראה לי מה היא דרך נכונה.

משתפת פה כמה מהיצירות שלו שאני ממש אוהבת.

ובעיקר - מודה על ההזדמנות החד פעמית הזו שנתנה לי. נוח על משכך בשלום. תודה.
תכנון ועיצוב של תחנת דלק. הצבעוניות בחלל והתכנון לגמריי הקדימה את זמנה.

מאמרים נוספים
מעבר להודעה
1
שלום לך!
אשמח לענות לך על כל שאלה.
לחצו על הכפתור למטה לשליחת הודעה.
בודק...